reklamareklamareklamareklamareklamareklama


reklama

O webu Dancefórum


K čemu, probůh, toto aneb Proč vznikl tento web

Cílem Dancefóra je vytvořit jedno centrální místo k výměně informací v  Českém svazu tanečního sportu (ČSTS). Je určeno pro všechny jeho tanečníky, funkcionáře, trenéry, ale také pro všechny, kdo se o dění v tanečním sportu byť i jen okrajově zajímají. Snahou je zprostředkovat zajímavé nebo důležité informace, které byly dosud rozesety různě po virtuálním světě, a často je nebylo úplně snadné najít.

Kromě toho přináší Dancefórum i několik naprosto unikátních funkcí, které v kyberprostoru zatím chyběly. Jednou z nich je zcela anonymní hodnocení soutěží, které by mělo přispět ke zkvalitnění soutěží pořádaných pod hlavičkou ČSTS. Pro pořadatele slouží jako zpětná vazba: v jakých oblastech účastníci soutěž oceňují a v čem by mohl organizátor napříště přidat. Pro tanečníky je hodnocení cennou informací, jak která soutěž vypadala v minulých letech a co mohou před účastí na letošním ročníku očekávat.

Další jedinečnou oblastí funkcí na Dancefóru jsou Klubovny – uzavřené skupiny (např. taneční kluby), kde může vedoucí klubu zveřejňovat aktuality, ankety, rozvrhy, vyžádat si a spravovat kontakty členů a především: využívat pohodlný systém rezervace lekcí – vypíše hodiny, v nichž nabízí individuální lekce (k tomu může využít praktické šablony), a členové klubovny si mohou tyto lekce rezervovat v podstatě dvěma kliknutími (více v nápovědě zde).

Dancefórum lze navíc jako aplikaci nainstalovat i do telefonů s operačním systémem Android, a mít tak všechny důležité informace stále po ruce, bez nutnosti opakovaného přihlašování ke svému uživatelskému účtu (více zde).


Jak na to aneb Velmi stručná nápověda

Vše na Dancefóru (kromě umístění placené reklamy) je zdarma, a to včetně založení účtu, vkládání inzerátů a propagace akcí.

Velkou část Dancefóra lze samozřejmě procházet i bez přihlášení k uživatelskému účtu. Pokud se však chcete zapojit do zdejšího dění, bez účtu to nepůjde. Ačkoli je registrace otravná a zabere vám celé dvě minuty, které byste jinak mohli strávit u Ordinace, je nutná hned z několika důvodů:

  • Slouží jako ochrana proti robotům a spamu, který by se jinak hromadil mezi příspěvky.
  • Je ochranou proti vícenásobnému hlasování v anketách a hodnocení soutěží.
  • Umožňuje vám upravovat a mazat příspěvky, které jste jednou vložili.
  • Je identifikací nutnou pro vstup do vaší klubovny.
  • Zaručuje, že budou dlouhodobě dodržovány podmínky použití.

Přesto vám Dancefórum nabízí anonymitu. Nikdo vás nebude nutit, abyste se zaregistrovali pod svým plným občanským jménem. Jediný osobní údaj, který je k vytvoření účtu nutný, je e-mailová adresa. Ta je u všech uživatelů chráněna, a pokud ji na Dancefóru sami nezveřejníte (např. v inzerci), nikde se neobjeví.

Všechny příspěvky, které kdokoli přidá do jakékoli sekce, se zároveň zobrazí na hlavní straně v kanálu nejnovějších příspěvků (z delších příspěvků se zde může zobrazovat pouze začátek textu). Kliknutím na titulek příspěvku přejdete přímo na příspěvek. Jedinou výjimkou jsou příspěvky v klubovnách, které se na hlavní straně zobrazují pouze členům této klubovny. Registrovaní uživatelé si mohou navíc na svém profilu obsah, který se zobrazuje v nejnovějších příspěvcích na hlavní straně, nastavit podle svého přání.

Struktura Dancefóra by měla být natolik jednoduchá a intuitivní, že není potřeba dalšího vysvětlování. Tam, kde nemusí být zřejmé, jak co funguje, je nápověda umístěna přímo u konkrétní funkce. Pokud byste přesto měli dotaz, chtěli nahlásit něco nefunkčního nebo měli nápad na další rozšíření, nezdráhejte se využít kontaktní formulář.

Teď už tedy víte v podstatě vše. Zbývá jen vytvořit si účet a zkusit přidat video, které by mohlo zajímat ostatní, nebo založit klubovnu a porozhlédnout se po jejích možnostech. Nebojte se experimentovat, všechny příspěvky (kromě hodnocení soutěží, příspěvků v diskuzích a komentářů k soutěžím) je možné upravit a/nebo smazat.


Na závěr něco statistik


Datum spuštění webu:9. 1. 2020
Aktivních uživatelských účtů:103
Počet lajků:93
Počet soutěžních akcí:374
Počet výsledků soutěží:8785
Počet hodnocení soutěží:50
Počet fotek u soutěží:2510
Počet videí:649
Počet příspěvků na blogu:12
Počet akcí v kalendáři:7
Počet inzerátů:8
Počet příspěvků v diskuzích:0
Počet kluboven:2
Počet příspěvků v klubovnách:81